facebook
  1. PROFESJONALNE BRAMY GARAŻOWE
  2. DLA FIRM ORAZ UŻYTKOWNIKÓW PRYWATNYCH
  3. KOMPLEKSOWE SYSTEMY TECHNIKI PRZEŁADUNKOWEJ
  4. INDYWIDUALNIE DOPASOWANE ROZWIĄZANIA
  5. SZLABANY ORAZ INTELIGENTNE SYSTEMY STEROWANIA RUCHEM
  6. AUTOMATYKA DO BRAM OGRODZENIOWYCH

Inne typy bram


Bramy przesuwne


Bramy przesuwne to niedrogie i sprawdzone rozwiązanie zamknięcia pomieszczeń gospodarczych, hal przemysłowych, magazynów. Można je zamontować na zewnątrz lub wewnątrz budynku - jako kurtynę oddzielającą dwa pomieszczenia. Ich główną zaletą jest prosta, bezprogowa konstrukcja - brama porusza się po szynie zamocowanej do nadproża.

Konstrukcja bramy wykonana jest z elementów ocynkowanych, co gwarantuje długoletnie użytkowanie bez konieczności konserwacji.

Płyta bramy z blachy trapezowej (wersja nieocieplona) lub panela warstwowego z blach stalowych, ocynkowanych ogniowo i powlekanych poliestrem; wypełnienie: bezfreonowa pianka poliuretanowa o grubości 40 mm; wzór przetłoczeń: poziomy; faktura: stucco.

Szczelność zapewniają uszczelki szczotkowe umieszczone na obwodzie skrzydła.

     

Bramę można wykonać w wersji jedno lub dwuskrzydłowej z dowolnym podziałem skrzydeł. W praktyce oznacza to swobodę w doborze różnych szerokości skrzydeł, w zależności od wymagań.

Bramę można wyposażyć w drzwi przejściowe, przeszklenia lub kratki wentylacyjne.

Bramy rozwieralne


Bramy rozwieralne to niedrogie i sprawdzone rozwiązanie zamknięcia pomieszczeń gospodarczych, hal przemysłowych, magazynów. Można je zamontować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.

Konstrukcja bramy wykonana jest z elementów ocynkowanych, co gwarantuje długoletnie użytkowanie bez konieczności jej konserwacji.

Płyta bramy z blachy trapezowej (wersja nieocieplona) lub panela warstwowego z blach stalowych, ocynkowanych ogniowo i powlekanych poliestrem wg RAL; wypełnienie: bezfreonowa pianka poliuretanowa o grubości 40 mm; wzór przetłoczeń: poziomy; faktura: stucco.

Szczelność zapewniają uszczelki szczotkowe umieszczone na obwodzie skrzydła. Bramę można wykonać w wersji jedno lub dwuskrzydłowej z dowolnym podziałem skrzydeł. W praktyce oznacza to swobodę w doborze różnych szerokości skrzydeł, w zależności od wymagań.

     

Bramę można wyposażyć w drzwi przejściowe, przeszklenia lub kratki wentylacyjne.

Bramy uchylne


Bramy uchylne stosowane są głównie jako zamknięcie małych garaży w domkach jednorodzinnych i garażach wielostanowiskowych.

Ze względu na swoją konstrukcję często nazywana jest też płytową - wrota garażowe są sztywną płytą. Taka brama osadzona jest w zamocowanej do ścian garażu ościeżnicy z profili stalowych. Profile są jednocześnie prowadnicami (bocznymi), po których przesuwa się mechanizm unoszący bramę. Bramy uchylne mają również prowadnice poziome (górne), mocowane do sufitu garażu. Po tych prowadnicach poruszają się rolki zamocowane w górnych narożnikach bramy.

 

Bramy uchylne podczas otwierania wysuwają się przed lico budynku, nie można więc do nich zbyt blisko podjeżdżać - samochód trzeba zatrzymywać około 1,0 m przed bramą, co wymaga odpowiednio długiego podjazdu. Bramy uchylne stanowią tradycyjne rozwiązanie zamknięcia garażu, dobra jakość za umiarkowaną cenę. Praktyczne i niedrogie dodatki, jak np. drzwi wejściowe w skrzydle bramy czy kratka wentylacyjna stanowią doskonałe uzupełnienie oferty.

Kurtyny paskowe PCV


Kurtyny paskowe PCV służą do znakomitego uszczelnienia przegród między pomieszczeniami lub otworów bramowych. Nie utrudniają ruchu pieszych oraz przejazdu wózków.

Poprzez zastosowanie kurtyn paskowych PCV możemy:

- znacznie ograniczyć utratę zimna z chłodni lub mroźni w trakcie prowadzenia prac przeładunkowych lub rozładunkowych;
- w okresie zimowym zapobiegają utraty ciepła w ogrzewanych pomieszczeń z otoczeniem zewnętrznym;
- utrudniają dostęp ptaków, insektów itp.;
- ograniczają i zapobiegają przeciągom;
- ograniczają hałas;
- zabezpieczają przed przenikaniem kurzu, dymu, oparów itp.;

Kurtyny paskowe wykonane są z pasów PCV. Pasy mocowane są na specjalnej szynie ze stali szlachetnej przykręconej do nadproża za pomocą specjalnych haczyków. Konstrukcja pozwala na uzyskanie różnego stopnia zachodzenia pasów na siebie.

Sposób mocowania gwarantuje dużą wytrzymałość pasów na wypadnięcie z szyny w trudnych warunkach pracy. Pasy powracają każdorazowo do pozycji spoczynkowej uszczelniając przejście.

     

W przypadku gdy nie jest możliwy montaż szyny w nadprożu i do ściany oferujemy Państwu wykonanie odpowiedniej konstrukcji stalowej. Takie rozwiązanie wymagane jest w przypadku zastosowania kurtyny w jednym otworze łącznie z bramą. Po zastosowaniu konstrukcji stalowej odsuwającej kurtynę od bramy, kurtyna znakomicie uszczelnia otwór nie przeszkadzając w funkcjonowaniu bramy.

 GATE s.c., Amelin 20, 97-500 Radomsko
☎ Tel.: (+48) 508 144 462  oraz  (+48) 607 776 122  E-mail: gate@gatesc.pl
NIP 772-233-16-03, Regon 100417777. 

Marcin Sojczyński © 2017 - dla GATE s.c.